Wellness Forum und Blog


8. April 2013

Instalacja urządzeń Ubiquiti

Kategorie: Allgemein – Dywany – 17:03

Urządzenia typu outdoor, z racji swojego przeznaczenia, pracują w warunkach zewnętrznych. Z tego powodu są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane przepięciami. Ubiquiti Networks fabrycznie wyposaża urządzenia w zabezpieczenie przepięciowe. Zabezpieczenie to wymaga odpowiedniej instalacji okablowania aby mogło skutecznie chronić porty Ethernet, sekcję zasilania i tor radiowy przed przepięciami.
Prawidłowo przygotowana instalacja wymaga:

  • ekranowanej skrętki zakończonej wtykami RJ-45 do tego typu skrętki
  • zasilacza PoE z uziemieniem
  • instalacji elektrycznej 230V z uziemieniem

Skrętka ekranowana bardzo podobna jest do nieekranowanej jednakże wyposażona jest w współosiowe ekranowanie w postaci folii – kabel FTP (ang. Foil Twisted Pair) lub plecionego oplotu – kabel STP (ang. Shielded Twisted Pair). Skrętka ekranowana wymaga elektrycznego połączenia z chronionym urządzeniem i uziemionym zasilaczem. W tym celu kabel należy zakończyć wtykami RJ-45 przeznaczonymi do kabla ekranowanego.
Od dłuższego czasu urządzenia Ubiquiti Networks dostarcza urządzenia wraz z zasilaczem PoE z uziemieniem. Jeżeli jednakże posiadamy urządzenie podłączone do zasilacza bez uziemienia trzeba go wymienić na wersję z uziemieniem. W innym razie nie zapewnimy ochrony przepięciowej. Ostatnim elementem koniecznym do prawidłowej ochrony jest prawidłowo opracowana instalacja elektryczna 230V. Gniazdo zasilania musi mieć podłączone uziemienie.

O ile nie dysponujemy odpowiednią instalacją elektryczną to tymczasowo można podłączyć ekran skrętki do uziemionego masztu. Trzeba pamiętać ze nieuziemiony kabel ekranowany nie spełnia swoich celów . Co gorsza, nieuziemiona skrętka działa jak antena wprowadzając zakłócenia do transmisji Ethernet.
Prawidłowo zrealizowana instalacja zagwarantuje ciągłą, bezawaryjna pracę urządzeń Ubiquiti i iinych firm oraz pozwoli uniknąć kosztów serwisowania lub zamiany. Firma Inter Projekt szczególnie poleca zasilacze z uziemieniem dostępne w naszej ofercie.

STP Ethernet

Keine Kommentare »

Es gibt noch keine Kommentare.

RSS-Feed für Kommentare zu diesem Artikel. | TrackBack URI

Einen Kommentar hinterlassen

XHTML ( You can use these tags): <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .